Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, №23, м. Суми, Сумської області

  З метою припинення збору та торгівлі дикорослими та зникаючими ранньоквітучими рослинами, на Україні, і зокрема, на Сумщині щорічно проводиться операція «Первоцвіт-2021». 

У цьому році операція розпочалася 1 березня і на Сумщині триватиме до 17 травня поточного року.   Проведення операції пов’язано з тим, що на всій території України відбувається масовий несанкціонований збір та торгівля ранньоквітучими рослинами.

На Сумщині найбільше від рук «зелених браконьєрів» потерпають не стільки квітконоси, а «їстівні» рослини – цибуля ведмежа (черемша), яка занесена до Червоної Книги України.

Протягом останніх років на Сумщині масово фіксуються випадки особливо активної стихійної торгівлі черемшею, що призводить до суттєвого зменшення ареалу зростання цієї червонокнижної рослини. А знищення рослин разом з кореневою системою призводить до винищення цілих популяцій як черемші, так і інших ранньоквітучих дикорослих рослин.

 В рамках операції перевіряється дотримання вимог природоохоронного законодавства в місцях зростання найбільших популяцій ранньоквітучих рослин на території області та здійснюються рейдові перевірки у місця продажу рідкісними видами ранньовесняних дикорослих , у т.ч. червонокнижних видів рослин.

 Повідомляємо:

  1. Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 гривень із конфіскацією об’єктів рослинного світу. 
  2. У разі виявлення фактів знищення у місцях зростання рослин, занесених Червоної книги України, екоінспектори фіксують встановлене правопорушення і складають протокол згідно статті 90. Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає покарання у вигляді накладення штрафу на громадян до 510 гривень, а на посадових осіб – до 850 гривень.  

Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1030 від 07.11.2012 року «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)», розраховується розмір шкоди, заподіяної знищенням рідкісних рослин. Наприклад, за кожний корінець черемші порушникам доведеться компенсувати 62,00 гривні.

Тому всі екологічні державні і недержавні організації закликають громадян не знищувати рідкісні весняні рослини, не продавати та не купувати їх!

Якщо ви станете свідком такого правопорушення, просимо негайно звертатися:

  • до поліції за номером «102»;
  • на гарячу лінію Державної екологічної інспекції за номером (0542)77-10-12;
  • в обласну громадську екологічну приймальню за номером (0542)61-01-64.
     
     
40034, м. Суми, проспект Михайла Лушпи, 36
P: (0542) 32-48-32 sumy.school23@ukr.net