Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, №23, м. Суми, Сумської області

Ти велична і проста.

Ти стара і вічно нова.

                                                                  Ти могутня, рідна мово!

                                                Іван Багряний

       Мова - душа нації, її генетичний код, одне з найцінніших надбань, залишене нам у спадок.

       З метою піднесення престижу української мови серед молодого покоління, заохочення учнів до вивчення рідної мови, виявлення обдарованості учнівської молоді, розвитку їх творчого потенціалу, виховання у молодого українства поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в України й за її межами, рівня знань з української мови й літератури  в закладі освіти відзначили 21 лютого – Міжнародний день рідної мови.

До заходів цього дня долучилася вся шкільна родина КУ СЗОШ №23. Ранок 21 лютого розпочався святковим марафоном «Нас єднає українська мова», у якому активну участь взяли учні, батьки, учителі.

         Цікавий і змістовний мовознавчий батл «Українська – це модно та круто!» серед учнів 5 -11 –х класів. За участю здобувачів освіти 6 –х класів були виготовлені лепбуки «Цікаві факти про українську мову» та «Дерево мови» (виготовлення макету з висловами про мову).

       Завершальним етапом святкування стало українське дефіле «ЇЇ величність – Мова».        Знавці рідного слова виразно декламували вірші про мову, виконували патріотичні пісні. Родзинкою свята став патріотичний флешмоб «За Україну, за її волю». Глядачі та учасники отримали море позитивних вражень, адже на святі панувала атмосфера любові та єднання.

      Мова – запорука існування народу, нації. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – шанувати українську мову, відродити державність, націю. І ми повинні  усвідомити, що це – наш святий обов’язок, і за нас цього ніхто не зробить

     Бажаємо всім українцям щастя, натхнення, добра, миру, світлого майбутнього. Живіть повноцінним життям, досягайте вершин, адже у ваших руках доля нашої країни.