Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, №23, м. Суми, Сумської області

Допоможіть першокласнику

Пам’ятка для батьків

Щоб уберегти вас від деяких, на жаль, дуже поширених помилок, ми хочемо запропонувати вам кілька порад. Прочитавши їх, подумайте, які для вас і вашої родини є найбільш актуальні. Спробуйте виконувати хоча б їх. Якщо вам вдасться розумно організувати життя вашої дитини, це полегшить вам взаємне пізнання, вбереже від багатьох неприємностей у майбутньому і подарує години спілкування з близькою людиною. Отже, деякі практичні рекомендації

1. Будіть свою дитину спокійно, не поспішаючи, з посмішкою.

2. Не квапте. Уміння розраховувати час – ваша задача, і якщо вам це погано вдається, це не провина дитини.

3. Не відправляйте дитину в школу без сніданку, адже до шкільного сніданку їй доведеться багато попрацювати.

4. У жодному разі не прощайтеся, попереджуючи: «не балуйся», «веди себе добре». Краще побажайте дитині удачі, підбадьорте.

5. Забудьте фразу «Що ти сьогодні отримав?». Зустрічайте дитину спокійно, не ставте тисячу запитань, дайте розслабитися.

6. Якщо бачите, що дитина засмучена, але мовчить, не допитуйтесь, нехай заспокоїться, а потім розповість сама.

7. Будьте уважні до скарг дитини на головний біль, втому, погане самопочуття. Найчастіше це об’єктивні показники труднощів навчання.

8. Після школи не поспішайте сідати за уроки, необхідно 2-3 години відпочинку для відновлення сил.

9. Під час приготування уроків не сидіть «над душею». Дайте дитині можливість працювати самій. Але вже якщо потрібна ваша допомога, наберіться терпіння. Спокійний тон, підтримка, похвала – запорука успіху.

10. Вислухавши зауваження учителя, не поспішайте влаштовувати прочухана, постарайтеся, щоб ваша розмова з учителем відбувалася без дитини. До речі, не зайве вислухати «обидві сторони» і не поспішайте з висновками.

40034, м. Суми, проспект Михайла Лушпи, 36
P: (0542) 32-48-32 sumy.school23@ukr.net